Jak zamawiać klocki Timmerhus?

Najłatwiejszym sposobem zamówienie klocków Timmerhus jest ich zakup na naszej stronie internetowej. Jeżeli jednak chciałbyś zmodyfikować zestaw lub zawrzeć z nami umowę specjalna na zakup większej ilości zestawów, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Dla kogo przeznaczone są klocki Timmerhus?

Nasze klocki są przeznaczone dla dzieci w różnych grupach wiekowych – poczynając od najprostszych form dla dzieci najmłodszych a kończąc na dużych klockach i bardziej skomplikowanych zestawach dla dzieci powyżej 10 roku życia. Niemniej tymi klockami mogą bawić się wszyscy – wystarczy tylko wyobraźnia i chęć budowania!

Jak wpływają klocki Timmerhus na rozwój dziecka?

W zależności od zestawu klocki Timmerhus maja wspierać różne obszary rozwoju każdego dziecka. Dla maluszków na pewno ważny jest rozwój motoryki i stymulacja wyobraźni. Z kolei dzieci starsze wykorzystają je do rozwoju myślenia logicznego i matematycznej. Wszystkie dzieci jednak skorzystają na jednym wspólnym aspekcie zabawy klockami Timmerhus jakim jest ROZWÓJ UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH. Jest to chyba najistotniejszy element zabawy klockami Timmerhus: ich wielkość i forma wymuszają na dzieciach interakcję, wspólne budowanie, komunikację, wymianę myśli i pomysłów, pracę grupową i w konsekwencji pozwalają na ćwiczenie całego szeregu tak potrzebnych wszystkim kompetencji. 

Czy klocki Timmerhus są bezpieczne dla dzieci?

Tak. Klocki Timmerhus posiadają certyfikaty bezpieczeństwa materiału, palności i zawartości substancji szkodliwych wykonane zarówno w Europejskich jak i polskich laboratoriach.

Jak dbać o klocki Timmerhus?

Klocki Timmerhus wykonane są z wysokogatunkowej pianki XP45, co sprawia, że są bardzo łatwe w utrzymaniu. Wystarczy je zmywać zwilżoną ściereczką żeby na długo zachowały dobry wygląd.

Czy klockami Timmerhus można bawić się na zewnątrz?

Tak. Nasze klocki są odporne na różne warunki atmosferyczne. Nie straszny im deszcz ani słońce – jeżeli nie będą na stałe narażone na działanie czynników zewnętrznych, nie zamokną ani nie wyblakną. Klocki te bardzo szybko schną i łatwo je wyczyścić po użyciu na zewnątrz. Dobrze jednak zwrócić uwagę na podłoże do zabawy – takie aby nie podobało uszkodzeń mechanicznych. 

 

Czy klocki Timmerhus mogą być używane w wodzie?

Tak. Klocki Timmerhus generalnie mogą być używane do nauki pływania lub zabaw wodnych. W szczególności zestawy Logs są do tego bardzo przydatne. 

Czy Klocki Timmerhus są ciężkie?

Nie. Klocki Timmerhus wykonane są z gęstej ale lekkiej pianki więc nawet te wielkich rozmiarów nie są zbyt ciężkie do zabawy. 

Czy pianka, z której wykonane są klocki ma zapach?

Tak. Zaraz po wyprodukowaniu pianka ma swój zapach, które jednakże jest tylko zapachem powierzchniowych i znika po ok. tygodniu uzytkowania.

Gdzie są produkowane klocki Timmerhus?

Nasze klocki produkujemy w Polsce z certyfikowanych materiałów pochodzących od dostawców z Unii Europejskiej. 

Ile czasu traw realizacja zamówienia?

Klocki Timmerhus są produkowane na zamówienie. Ze względu na pandemię COVID czas realizacji uległ wydłużeniu ze względu na czas oczekiwania na piankę – stąd czas realizacji zamówienie waha się od 30 do 65 dni.

Gdzie można zobaczyć, dotknąć i pobawić się klockami Timmerhus?

Klocki Timmerhus można spotkać w wielu przedszkolach i szkołach podstawowych. Jednak aby się nimi pobawić najlepiej udać się do Klockowni, gdzie można je testować i nimi się pobawić. Klockownie znajdują się w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu a szczegóły można znaleźć na www.klockownia.com.

Jeżeli macie do nas jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Shopping Cart